Chcę aby po włożeniu płyty CD do napędu pojawiło się proste menu.

Tak, zajmujemy się takimi rzeczami. Chodzi o to aby po włożeniu nagranej płyty CD uruchomiło się proste menu a użytkownik mógł sobie wybrać dokument który chce przeczytać (zobaczyć). Można taki "autostart" zrobić na kilka różnych sposobów, np.:

  1. Można stworzyć jedną (lub kilka) stron www. Po włożeniu płyty do napędu CD-ROM nasza strona  internetowa otworzy się w domyślnej przeglądarce internetowej, tyle że nie z internetu ale z płyty CD (nie potrzebne jest połączenie z internetem choć oczywiście można utworzyć linki odwołujące się do stron w internecie). Zaletą takiego rozwiązania jest to że na prawie na każdym komputerze jest zainstalowana przeglądarka stron internetowych. Oczywiście aby otworzyć dany typ dokumentu np. PDF, Word, Powerpoint itd. muszą odpowiednie programy być zainstalowane na tym komputerze.
  2. Można przy pomocy specjalnych programów utworzyć specjalny program (rozszerzenie *.exe). Zaletą takiego rozwiązania jest to że użytkownik nie musi mieć zainstalowanej i dobrze skonfigurowanej żadnej przeglądarki internetowej. Oczywiście musi mieć zainstalowany program pokazujący dany typ dokumentu, czyli np.: aby użytkownik mógł otworzyć dokument PDF (Adobe Acrobat Portable Dokument Format) musi mieć zainstalowany na swoim komputerze program Adobe Acrobat Reader który mu to umożliwi, aby obejrzeć dokument Microsoft Word DOC  musi mieć zainstalowany program Microsoft Word...  itd.

    Poniżej przykład prostego menu zrealizowanego właśnie takim programem.

  3. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie np. w programie Flash całej prezentacji multimedialnej która nie będzie odwoływać się do żadnych innych programów. Zaletą takiego rozwiazania jest to że użytkownik nie musi mieć zainstalowanego żadnego programu, prezentacja sama się uruchomi. Wadą jest takiego rozwiązania jest to że trzeba wszystkie materiały przenieść do programu Adobe Flash co wymaga dużo czasu a co za tym idzie takie rozwiązanie jest bardzo drogie i w wielu przypadkach zupełnie nieopłacalne.
  4. Innym sposobem może być stworzenie płyty DVD w formacie DVD-Video z prezentacją. Zaletą takiego rozwiązania jest że taka płyta będzie odtwarzana w zwykłym stacjonarnym odtwarzaczu płyt DVD oraz na komputerze o ile został zainstalowany na nim odpowiedni program. Wadą takiego rozwiązania jest stosunkowa niska rozdzielczość (w systemie PAL 720 x 576 pikseli) oraz fakt że nie można tam zamieścić odwołań (linków) do dokumentów typu PDF, Word itp.

Oczywiście to nie wszystkie możliwości, jest ich zapewne dużo więcej. Każda praca jest przez nas indywidualnie oceniania i wyceniana. Zachęcamy do kontaktu z nami.